malotraktory Mahindra Česká republika

Výrobce traktorů a malotraktorů Mahindra

Firma Mahindra & Mahindra je vlajkovou lodí skupiny firem Mahindra. Oblast činnosti této skupiny firem je velmi široká a zahrnuje mimo jiné automobilový průmysl, zemědělskou techniku, informační technologie, finanční služby a energetiku. Skupina je dále rozdělena na části, které rostou nezávisle na sobě. Historie skupiny Mahindra sahá až do roku 1945. Za tuto dobu podnikání firmy Mahindra & Mahindra v oblasti vozidel a zemědělské techniky se z ní stal světový leader v počtu vyrobených kusů. Roční produkce firmy Mahindra činí 150 000 kusů strojů, které jsou distribuovány do 40 zemí, kde se o jejich prodej a servis stará více než tisícovka dealerů.

Traktory Mahindra jsou vyráběny ve čtyřech výrobních závodech v Indii, dvou v Číně, třech ve Spojených Státech Amerických a v jednom závodě v Austrálii. Přítomnost výrobní firmy na jednotlivých trzích umožňuje získávat bezprostřední poznatky, zkušenosti a náměty přímo od konečných uživatelů, což ve spojení s komunikačním a vývojovým zázemím firmy vede v konečném důsledku ke stálému zdokonalování a zvyšování technické úrovně vyráběných strojů.

Nejsilnějším hráčem v prodeji traktorů je firma Mahindra na domácí půdě – v Indii. Traktory Mahindra tvoří celých 41 procent z celkového počtu traktorů zde prodaných a index spokojenosti zákazníků zde činí 88 procent, což je zde nejvyšší číslo v tomto odvětví.

Pobočka firmy Mahindra ve Spojených Státech Amerických zastřešuje roční produkci a prodej tisíců kusů traktorů Mahindra na severoamerickém trhu, další výrobní závod se nachází také na australské půdě.

V roce 2005 vytvořila firma Mahindra joint venture s výrobcem automobilů a traktorů v Čínském Nanchangu, firmou Jiangling Motor Co Group. I přes celosvětovou stagnaci v tomto sektoru, tvořil meziroční růst firmy Mahindra (China) Tractor Company v období 2009 až 2010, celých 21 procent. Poslední aktivitou firmy Mahindra v Číně je joint venture s tradičním čínským výrobcem traktorů, firmou Jiangsu Yueda Group a vytvoření Mahindra Yueda (Yancheng) Tractor Company, která vyrábí a distribuuje traktory o výkonech 16 až 125 hp.

 


Úvodní strana | Ceny | Kontakty

Copyright © 2009-2014 Bronislav Indra